• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitimde İşbirliği Protokolü
06 Eylül 2017 Çarşamba Saat 15:56

Eğitimde İşbirliği Protokolü

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası arasında çıraklık ve yaşam boyu eğitim faaliyetlerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı. 3 yıl süre ile geçerli olacak protokol, yaşam boyu eğitim k

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası arasında çıraklık ve yaşam boyu eğitim faaliyetlerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

3 yıl süre ile geçerli olacak protokol, yaşam boyu eğitim kursları düzenlenmesi ve eğitimini tamamlayanların istihdamının sağlanması ile ilgili tarafların işbirliğine ilişkin esasları belirlemeyi de amaçlıyor.

İmza töreninde konuşan Oda Başkanı Mahmut Kanber, odanın 7 yıldır bakanlık ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttüğünü ve bu çalışmaların topluma işgücü ve istihdam sağladığını belirtti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da sivil toplum örgütleri ile eğitim alanında işbirliği içerisinde olduklarını ifade etti.

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile de 7 yıldır işbirliği içerisinde olduklarını ve bunun artarak devam ettiğini anlatan Berova, çıraklık eğitiminde ve yaşam boyu eğitim alanlarında işbirliği yaptıklarını söyledi.

Bakan Berova, Mesleki Teknik Eğitim nitelikli insan gücü yetiştirme, nitelikli işçilerin ülkeye kazandırılmasının, ülke ekonomisi açısından “olmazsa olmaz” olması gerektiğini vurguladı.

Nitelikli insan gücü yetiştirmede çıraklık eğitiminin önemini vurgulayan Berova, doğru elemanların, doğru alanlarda yetiştirilmesinin önünün açılacağını ve ülkenin reel sektöründe daha ileriye gidileceğini belirtti.

Meslek standartlarının oluşturulmasının da önemine işaret eden Berova, bunun ile ilgili olarak da oda ile ayrı bir çalışma içerisinde eğitim verildiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.Bakan Berova, protokol imza öncesinde ise yapımı devam eden Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu…

Bu haber toplam 88 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans