• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst:hedefimiz Tüm Yerleşim Birimlerine Giderek Hizmet Vermek
13 Eylül 2017 Çarşamba Saat 22:34

Dürüst:hedefimiz Tüm Yerleşim Birimlerine Giderek Hizmet Vermek

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Demirhan Köyü’nün muhtarı ve yetkililerinin daveti üzerine, İlgili daire müdürleri ile birlikte ziyaret gerçekleştirerek, kendisine iletilen yol sorunu konusunda incelemelerde bulundu. Dür

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Demirhan Köyü’nün muhtarı ve yetkililerinin daveti üzerine, İlgili daire müdürleri ile birlikte ziyaret gerçekleştirerek, kendisine iletilen yol sorunu konusunda incelemelerde bulundu.

Dürüst, KKTC devletinin tüm yerleşim birimlerine giderek hizmet vermek ve sorunları yerinde görmenin görevleri olduğunu, halkla bir araya gelerek gerekli girişimleri yapmanın hedefleri olduğunu söyledi.

Demirhan ve Minareli köyün son 5 yıl içerisinde büyük gelişim gösterdiğini belirten Bakan Dürüst, Ercan Havalimanı’na yakınlığı olan, Lefkoşa- Mağusa yolunun en temel geçit noktası olan köyün Kuzey ve Güney arasındaki bağlantısının olmamasından kaynaklı sıkıntı yaşandığını kaydetti.

Bakan Dürüst, geçmişteki uygulamalarda burada yaşanan kazaların ardından tekrarlanmaması için yolun kapatılması kararı alınmıştır ancak bu konuda şikâyetler bulunmaktadır. Köyün bir tarafından karşı tarafına geçilmesi için 9 Km’ lik bir yol kat edildiği bizlere iletilmiştir dedi.

Teknik düzeyde bu sıkıntıların aşılması için girişim başlattıklarını belirten Dürüst, bu konuya duyarlı olduklarını, herhangi bir kazaya sebebiyet vermeden, çağdaş bir donanımla nasıl bir çözüm üretecekleri konusunda gelecek hafta ekibiyle yeniden ziyaret gerçekleştireceklerini açıkladı.

Bu haber toplam 114 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans