• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Guterres’İn Hazırlayacağı Rapora İlişkin Beklentilerim Var”
19 Eylül 2017 Salı Saat 11:38

“Guterres’İn Hazırlayacağı Rapora İlişkin Beklentilerim Var”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 72. Dönem çalışmaları dolayısıyla New York’a gidiyor. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’den ayrılmadan önce Ercan Hava

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 72. Dönem çalışmaları dolayısıyla New York’a gidiyor.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’den ayrılmadan önce Ercan Havaalanı’nda açıklamalarda bulundu.

Akıncı, New York ziyaretinin her Eylül ayında tekrarlanan bir süreç olduğunu dile getirerek, bu yıl gidişlerini önemli kılan unsurla bulunduğunu belirtti.

Crans Montana’da yaşanan gelişmelerin ardından bu görüşmenin önemli olduğunu ifade eden Akıncı, Guterres’in hazırlayacağı rapora ilişkin beklentileri bulunduğunu söyledi.

Genel Sekreter’in raporunun, Rum tarafın suçlamalarına göre değil, objektiflik içinde hazırlanması beklediklerini söyleyen Akıncı, rapora, bu objektif unsurların yansıtılmasını beklediklerini kaydetti.

Bundan sonrasına ilişkin beklentilerini de ifade eden Cumhurbaşkanı, Rum tarafında Ocak ayı sonu ve 2’nci turu Şubat ayı ortasında yapılacak seçimler olacağını anımsattı.

“Bu dönemin bizler açısından önemi, kimin o makama oturacağından çok hangi düşüncelerin o makamda temsil edileceğidir. Rumlar bakımından bu süreç bir yeniden değerlendirme fırsatıdır” diyen Akıncı, temennisinin, bunun çok daha sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi olduğunu belirtti.

Bu haber toplam 46 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans