• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ertuğruloğlu Pierre Lacroix İle Görüştü
24 Eylül 2017 Pazar Saat 18:53

Ertuğruloğlu Pierre Lacroix İle Görüştü

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, New York’taki temasları çerçevesinde Birleşmiş Milletler (BM) Barışı Koruma Operasyonlarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jean-Pierre Lacroix ile görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, New York’taki temasları çerçevesinde Birleşmiş Milletler Barışı Koruma Operasyonlarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jean-Pierre Lacroix ile görüştü.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, BM’de yer alan görüşmede, Bakan Ertuğruloğlu Lacroix’e, Kıbrıs Türk tarafının görüşlerini iletti.
BM’nin Kıbrıs’taki çalışmalarının da ele alındığı görüşmede, Ertuğruloğlu, yeni süreçte Kıbrıs Türk tarafının BM’den beklentilerini dile getirdi.
New York’taki temaslarını tamamlayan Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, yarın Washington’a geçerek, burada bazı ABD’li yetkiler, düşünce kuruluşları ve medya temsilcileri ile bir araya gelecek.

Ertuğruloğlu’na, ABD temaslarında Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürü Kemal Köprülü ile Dışişleri Bakanlığı II. Sekreteri Çağrı Kalfaoğlu eşlik ediyor.

Bu haber toplam 48 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans