• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barzani, Referandum Konusunda Net Konuştu
24 Eylül 2017 Pazar Saat 18:54

Barzani, Referandum Konusunda Net Konuştu

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, referandumun bu saatten sonra ertelenmesinin söz konusu olmadığını açıkladı. Barzani, Irak Federal Mahkemesinin "anayasaya aykırı" kararı aldığı referandumun bu saatten sonra

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, referandumun bu saatten sonra ertelenmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.

Barzani, Irak Federal Mahkemesinin “anayasaya aykırı” kararı aldığı referandumun bu saatten sonra ertelenmesinin söz konusu olmadığını yineledi.
Ofisinden yapılan açıklamaya göre Barzani, Fransa’nın Bağdat Büyükelçisi Bruno Aubert’i Erbil’in Salahaddin kasabasındaki konutunda kabul etti.

Aubert ile büyük tartışmalara sebebiyet veren referandumu konuşan Barzani, referandum kararının halka ait olduğunu, zamanında yapılacağını ve bu saatten sonra ertelenmeyeceğini bir kez daha yineledi.

Büyükelçi Aubert ise Fransa’nın halk taleplerine karşı olmadığını belirterek, “Biz temelde referandumun yapılmasına karşı değiliz. Sadece şu an DEAŞ ile mücadeleyi aksatacağı düşüncesinde olduğumuz için şu an yapılması taraftarı değiliz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 24 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans