• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtalya’Da Hedef Yeni İronman
24 Eylül 2017 Pazar Saat 18:55

İtalya’Da Hedef Yeni İronman

Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan, İtalya'da yarın gerçekleşecek ironman yarışında 3.8 kilometre yüzüp, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Cem 11’inci kez, Hüseyin is

Ares triatletleri Cem Dağdelen ve Hüseyin Arhan, İtalya’da yarın gerçekleşecek ironman yarışında 3.8 kilometre yüzüp, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Cem 11’inci kez, Hüseyin ise 3’üncü kez ironman olma hedefinde.

Dünyanın en zorlu ve dayanıklılık isteyen ironman yarışı 23 Eylül Cumartesi günü İtalya’da yapılacak. İtalya’da bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan ironman şampiyonasında ülkemizden Ares Spor Kulübü triatletleri Cem Dağdelen ile Hüseyin Arhan yarışacak.

Cervia şehrinde gerçekleşecek ironman yarışında sporcular 3.8 kilometre yüzecek, 180 kilometre bisiklet sürecek ve 42.2 kilometre koşarak finişe ulaşmaya çalışacak. Toplam 15 saatlik zaman limiti olan yarışta Cem 11’inci kez, Hüseyin ise 3’üncü kez finişe ulaşarak ironman olma hedefinde.

Ares Spor Kulübü başkanı Ahmet Özsoy ile birlikte yarışın olacağı şehre gelen sporcuları yağmur ve rüzgarlı soğuk hava karşıladı. Yarış için hiç tercih edilmeyen hava şartları yanında ironmanın İtalya’da ilk kez yapılacağından yoğun ilgi gösterilmesi ve 3000’nin üzerinde sporcunun yarışacak olması sebebiyle yüzme parkurundan sonra gidilecek bisiklet alanının yaklaşık 1 kilometre uzağa taşınmasına sebep oldu. Bu da sporcuların sudan çıktıktan sonra uzun mesafe çıplak ayak yürüyüp zaman kaybına sebep olacak.

Bisiklet parkurunu dün gezen sporcularımız yüzde 14 eğim ile tırmanılacak zirveye çıkarken, koşu parkurunda da antrenman yapma fırsatı buldu.

Bu haber toplam 58 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans