• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdağ Yarın Kktc’Ye Geliyor
02 Ekim 2017 Pazartesi Saat 10:33

Akdağ Yarın Kktc’Ye Geliyor

Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yarın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geliyor. Türkiye ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen çalışmalar ile iglili temaslarda buluna

Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yarın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geliyor.

Türkiye ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen çalışmalar ile iglili temaslarda bulunacak olan Akdağ, adaya gelişinin ardından Muratağa, Sandallar ve Atlılar Şehitliklerini ziyaret edecek.

Akdağ buradan Dipkarpaz köyüne geçecek.

KKTC ziyareti kapsamında Tatlısu Belediyesi ve Hz Ömer Türbesi’ni de ziyaret edecek olan Akdağ Girne Antik Limanda halkla buluşacak.

Akdağ, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından da kabul edilecek.

İki ülke arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde sürdürülen çalışmaları yürütüen teknik heyetle de biraraya gelecek olan Akdağ 2. Ekonomik Program Gözden Geçirme toplantısı kapanış oturumuna katılacak.

Toplantının ardından Akdağ, Milli Ücadele ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret edecek ardından Çanakkale gezilerine katılan öğretmen ve öğrencilerle biraraya gelecek.

Bu haber toplam 13 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans