• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ben Dr. Fazıl Küçük” Kitabı Güzelyurt Ve Lefke İlkokullarında Dağıtıldı
14 Ekim 2017 Cumartesi Saat 23:54

“Ben Dr. Fazıl Küçük” Kitabı Güzelyurt Ve Lefke İlkokullarında Dağıtıldı

“Ben Dr. Fazıl Küçük” kitabı, Dr. Fazıl Küçük Hareketi tarafından Güzelyurt ve Lefke ilçelerindeki ilkokullara dağıtıldı. Hareket’ten yapılan açıklamaya göre kitap önce, Yedidalga İlkokulu, Gemikonağı Erdal Abit İlkokulu, Le

“Ben Dr. Fazıl Küçük” kitabı, Dr. Fazıl Küçük Hareketi tarafından Güzelyurt ve Lefke ilçelerindeki ilkokullara dağıtıldı.

Hareket’ten yapılan açıklamaya göre kitap önce, Yedidalga İlkokulu, Gemikonağı Erdal Abit İlkokulu, Lefke İstiklal İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu ve Doğancı İlkokulu’nun 3., 4. ve 5. sınıflarında okuyan tüm çocuklara dağıtıldı.

Kitap daha sonra da ise Serhatköy İlkokulu, Zümrütköy İlkokulu, Fikri Karayel İlkokulu, Kurtuluş İlkokulu, Özgürlük İlkokulu ve Aydınköy İlkokulları’nda dağıtıldı.
Açıklamada şöyle denildi:

“İlkokul çağındaki çocuklarımızın Varoluş Mücadelesi Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’e ve tarihimize dair bilgileri ve görüşleri eğlenirken öğrenecekleri bir kitap oluşturmak için elimizden geleni yaptık. Bu bağlamda dernek olarak ülkemizdeki tüm ilkokullarımıza giderek hayat bilgisi dersini almış ve almakta olan tüm çocuklarımıza bu kitabı ulaştırmak için gidilmedik yer bırakmayacağız. Çünkü biliyoruz ki mayası sağlam olan olan toplumlar kolay kolay yıkılmazlar. Bizler milli değerler bağlamında çocuklarımıza Dr. Fazıl Küçük’ü benimsetmeliyiz.”

Bu haber toplam 38 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans