• Malatya-4 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir7 °C
  • İstanbul7 °C
  • Elazığ-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“1.yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı”  Başladı
12 Temmuz 2019 Cuma Saat 10:37

“1.yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” Başladı

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” düzenlenen törenle başladı. Kortejin Belediye binasından Erenköy Lisesine gelmesinin ardından panayırın açılışı gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmas

“1.Yenierenköy Yaza Merhaba Panayırı” düzenlenen törenle başladı.

Kortejin Belediye binasından Erenköy Lisesine gelmesinin ardından panayırın açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Açılışta ilk konuşmayı, Yenierenköy Muhtarı Safiye Mimar Sayar yaptı.

Sayar, panayırların halkları kaynaştıran bir etkinlik olduğunun altını çizerek katkı koyanlara teşekkür etti.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da açılışta yaptığı konuşmada, belediyenin geçmiş dönemde yaşadığı mali kriz ile çalışanların ve bölge halkının geçtiği zor günleri hatırlattı ve ciddi bir yapılanmaya giderek mali yapıya denge getirdiklerini ifade etti.

Yenierenköy Belediyesi olarak çağdaş belediyeciliğe de büyük önem verdiklerinin altını çizen Yeşilırmak bu yıl bölgede üç etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Yeşilırmak, bu yıl birincisini gerçekleştirdikleri Yaza Merhaba Panayırı’nı geleneksel hale getirmeyi arzuladıklarını söyledi.

Panayırın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da yoğun bir programın ardından panayırın açılışına katıldığını ve bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına kilit vurularak zor dönemlerden geçtiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Akıncı, “gelir gider dengesi olamayan her yerde çöküş kaçınılmazdır, mutlaka bütçe disiplinin sağlanması gerekmektedir”dedi.

14 yıl Lefkoşa Belediye Başkanlığı yapıtın,yerel yönetimin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendiğini ifade eden Akıncı, belde halkının herhangi bir sorunda başvuracağı birinci merciinin belediyeler olduğunu sorunun çözülmesi ile de merkezlerin yükünün hafiflediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı belediyelerin hem yetkilerini hem de gelirlerini artıracak Belediyeler Yasası’nın gündeme gelmesini umduğunu ve yardımcı olamaya seve seve hazır olduğunu söyledi.

Turizm ve Çevre Eski Bakanlarından Fikri Ataoğlu da Karpaz bölgesinin canlanması ve ekonomik refaha kavuşması için bölgede turizm yatırımlarına ihtiyaç olduğunu bakanlığı döneminde de bölgede bu yönde olumlu adımlar attığını söyledi.

Karpaz Emirnamesi’nin de hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağını dile getiren Ataoğlu, büyük zorluklardan geçerek bu günlere gelen belediye başkanı ve çalışanlarını kutladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, kültürlerin gelecek nesillere taşınması ve tanıtılması açısından bu gibi etkinliklerin büyük önem taşıdığını söyledi.

Yenierenköy Belediyesi’nin ve bölge halkının sorunlarının çözülmesi için her zaman destek verdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, yerel yönetimlerin yetiklerinin düzenlenmesi ve mali durumlarının artırılması için gereken çalışmayı ve desteği vereceğinin belirtti.

Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi yer aldı.

Dans gösterilerinin de sunulduğu gecede Yahya Erenköy ve Orkestrası’nı konser verdi.

5 gün sürecek olan panayırda; Erenköy’e özgü Dillirga Kültür Gecesi, Dans Şöleni, çeşitli yarışmalar, anı turnuvaları ile yerli grupların konserleri yer alacak.

Panayır,14 Temmuz Pazar akşamı pop müzik sanatçısı Buray’ın vereceği konserle sona erecek.

Bu haber toplam 465 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜLKE GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Kıbrıs İnternet Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım & Tasarım : Doğru Ajans